piątek, 19 września 2014

Życie jest jak podróż

" Drobna postać idąca ścieżką w tej pięknej scenerii nie dba o cel. Wie, że celem jest sama Podróż, sama wędrówka jest świętym miejscem. Każdy krok na tej ścieżce jest ważny sam w sobie.

Życie jest wieczną ciągłością. Nie ma żadnego celu, do którego zmierza. Życie jest po prostu pielgrzymką, Podróżą samą dla siebie, bez dążenia do jakiegokolwiek celu - jest taniec i trwanie w tej pielgrzymce, radosne wędrowanie bez myślenia o celu podróży.
Co zrobisz, gdy dotrzesz do celu? Nikt o to nie pyta, bo każdy stara się znaleźć jakiś cel w życiu. Lecz co z tego wynika?
Jeśli rzeczywiście osiągniesz cel swego życia, co wtedy? Będziesz zakłopotany. Nie ma dokąd iść... dotarłeś do ostatniej stacji, a w czasie podróży wszystko straciłeś. Musiało się tak stać. Stojąc nago u kresu swej podróży, będziesz rozglądać się jak idiota i pytać o co w tym wszystkim chodziło? Tak bardzo się spieszyłeś, tak bardzo się martwiłeś, a oto, co z tego masz..."
(z Osho "Rinzai: Master of the Irrational", 7)

-------
wieczorem..
.. z komentarza Eli wstawiam pasującego Jutuba


4 komentarze:

 1. https://www.youtube.com/watch?v=r6qug_GuHLQ no to posłuchajmy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, dodałam to do posłuchania w każdej chwili

   Usuń
  2. Niestety na tę życiową podróż dostajemy wyłacznie one way ticket! Mają rację Francuzi : "partir c'est mourir un peu (odjeżdżać, to umierać po trochu)!
   pozdrawiam i zapraszam do siebie

   Usuń
  3. Właśnie dlatego ".. każdy krok na tej ścieżce jest ważny sam w sobie."
   Pozdrawiam ciepło. :-)

   Usuń